Susumu PRG3216P-51R1-B-T5
PRG3216P-51R1-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-51R1-B-T5
Brief Description
RES SMD 51.1 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-51R1-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-51R1-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-51R1-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-51R1-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-51R1-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-51R1-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-51R1-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-51R1-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-51R1-B-T5
FLEX CABLE - AFE11T/AF11/AFE11T datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 16QSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 12POS SMD datasheet.pdf
DSUB 37 M CRIMP T G50 NM SS datasheet.pdf
CRIMP DIE SET LC 3MM CABLE APPLI datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf