Vishay/Dale RWR84N23R7BRB12
RWR84N23R7BRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84N23R7BRB12
Brief Description
RES 23.7 OHM 7W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84N23R7BRB12.pdf
Availability of RWR84N23R7BRB12
QUANTITY
RWR84N23R7BRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84N23R7BRB12
Internal Part NumberEIS-RWR84N23R7BRB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84N23R7BRB12
Related LinksRWR84N2, RWR84N23R7BRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84N23R7BRB12 Details Description
Related parts for RWR84N23R7BRB12
VARISTOR 216V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.8A 8WSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
TVPS00RF-17-35SB W/ PC CON datasheet.pdf
M804 12C 12#16 SKT PLUG THRD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf