Susumu PRG3216P-5231-D-T5
PRG3216P-5231-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-5231-D-T5
Brief Description
RES SMD 5.23K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-5231-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-5231-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-5231-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-5231-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-5231-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-5231-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-5231-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-5231-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-5231-D-T5
CONN RING 14-18 AWG #10 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A DPAK datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
CAP MICA 20PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PWM 44HSOP datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZD7 M20 datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 15.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf