Susumu PRG3216P-5492-D-T5
PRG3216P-5492-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-5492-D-T5
Brief Description
RES SMD 54.9K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-5492-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-5492-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-5492-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-5492-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-5492-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-5492-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-5492-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-5492-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-5492-D-T5
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FUSE PTC 0.50A 60V FST-TRIP SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 16V 20% 0805 datasheet.pdf
CONN GUIDE MOD KEY/ESD 0DEG datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 135MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN HSG datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 400V RADIAL datasheet.pdf