Susumu PRG3216P-5601-D-T5
PRG3216P-5601-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-5601-D-T5
Brief Description
RES SMD 5.6K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-5601-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-5601-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-5601-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-5601-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-5601-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-5601-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-5601-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-5601-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-5601-D-T5
RES SMD 715 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 50POS 0.156 datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BKWY 7POS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V U-WLB1515-9 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 25POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
SENSTHERMOHD5R 90C 1W BREAK datasheet.pdf