Susumu PRG3216P-59R0-B-T5
PRG3216P-59R0-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-59R0-B-T5
Brief Description
RES SMD 59 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-59R0-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-59R0-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-59R0-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-59R0-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-59R0-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-59R0-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-59R0-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-59R0-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-59R0-B-T5
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 12POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON GREEN ILLUM datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
M804 6C 4#23 2#20 PIN PLUG OM datasheet.pdf
TV 39C 39#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
1000UF 35V 16X38 85C AXI datasheet.pdf