Susumu PRG3216P-64R9-B-T5
PRG3216P-64R9-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-64R9-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-64R9-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-64R9-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-64R9-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-64R9-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-64R9-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-64R9-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-64R9-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-64R9-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-64R9-B-T5
FLEX CABLE - AFG13A/AF13/AFG13A datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 8.2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW SOD123 datasheet.pdf