Susumu PRG3216P-6652-B-T5
PRG3216P-6652-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-6652-B-T5
Brief Description
RES SMD 66.5K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-6652-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-6652-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-6652-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-6652-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-6652-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-6652-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-6652-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-6652-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-6652-B-T5
RES TEMP SENS 1.5K OHM 5% 1/16W datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED 4.8MM BI-LEVEL 565NM GN DIFF datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 2.9NH 450MA 250 MOHM datasheet.pdf