Epson FA-238V 12.0000MB50X-C0
FA-238V 12.0000MB50X-C0 picture photo
Mfg. Part Number
FA-238V 12.0000MB50X-C0
Brief Description
CRYSTAL 12.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
FA-238V 12.0000MB50X-C0.pdf
Availability of FA-238V 12.0000MB50X-C0
QUANTITY
FA-238V 12.0000MB50X-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-238V 12.0000MB50X-C0
Internal Part NumberEIS-FA-238V 12.0000MB50X-C0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-238V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-238V 12.0000MB50X-C0
Related LinksFA-238V 12., FA-238V 12.0000MB50X-C0 Datasheet, Epson Distributor
FA-238V 12.0000MB50X-C0 Details Description
Related parts for FA-238V 12.0000MB50X-C0
LEVER SPRNG ROLL FOR LIMT SWITCH datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DATATRABDINRAILBRACKET datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 16.2V 4KA DISC 14MM datasheet.pdf