Susumu PRG3216P-6981-B-T5
PRG3216P-6981-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-6981-B-T5
Brief Description
RES SMD 6.98K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-6981-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-6981-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-6981-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-6981-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-6981-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.98k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-6981-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-6981-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-6981-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-6981-B-T5
FILTER POWER LINE RFI .250 3A datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.2KHZ SC70-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.27M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LB ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.02% 0.15W 0603 datasheet.pdf