Susumu PRG3216P-7320-B-T5
PRG3216P-7320-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-7320-B-T5
Brief Description
RES SMD 732 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-7320-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-7320-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-7320-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-7320-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-7320-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-7320-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-7320-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-7320-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-7320-B-T5
TERM SOLDER TURRET .151" .156"L datasheet.pdf
CABLE SHIELD M-F 5POS PVC 1.0M datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 39V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
OSC MEMS 15.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 150MW 0603 datasheet.pdf
SLDV-THR 5.08/42/180FLF 1.5BK datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 14KV SCREW datasheet.pdf