Susumu PRG3216P-7322-B-T5
PRG3216P-7322-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-7322-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 73.2K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-7322-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-7322-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-7322-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-7322-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-7322-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-7322-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-7322-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-7322-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-7322-B-T5
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
TLV320AIC3104EVM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2910 datasheet.pdf
RES 0.215 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf