Susumu PRG3216P-8660-B-T5
PRG3216P-8660-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-8660-B-T5
Brief Description
RES SMD 866 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-8660-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-8660-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-8660-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-8660-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-8660-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-8660-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-8660-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-8660-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-8660-B-T5
SWITCH SEALED GOLD 9 SEC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.58A 81 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B datasheet.pdf
DIODE ZENER 270V 5W AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf