Susumu PRG3216P-9100-D-T5
PRG3216P-9100-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-9100-D-T5
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-9100-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-9100-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-9100-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-9100-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-9100-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-9100-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-9100-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-9100-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-9100-D-T5
IC FPGA 140 I/O 208PQFP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 8MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SIL VERTICAL PC TAIL PIN HEADER datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.8V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
400 MHz - 4 GHz Low Noise Amplifier IC datasheet.pdf