Susumu PRG3216P-9101-D-T5
PRG3216P-9101-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-9101-D-T5
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-9101-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-9101-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-9101-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-9101-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-9101-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-9101-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-9101-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-9101-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-9101-D-T5
ENCODER OPT 3.3V 32POS 2" CABLE datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DIFF 3.3V 8-MLF datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS RT ANG SMD TIN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV DARLINGTON 4DIP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 400MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
ELECTRODE ASSY TITANIUM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 681 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 8COND SILVER 25' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 250W datasheet.pdf