Susumu PRG3216P-91R0-B-T5
PRG3216P-91R0-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-91R0-B-T5
Brief Description
RES SMD 91 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-91R0-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-91R0-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-91R0-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-91R0-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-91R0-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-91R0-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-91R0-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-91R0-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-91R0-B-T5
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 15W datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER CAN 8-SOIC datasheet.pdf
SSD 12GB SCSI datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 23V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN MALE M12 8POS STR 2M CABLE datasheet.pdf
TVS DIODE 6.05VWM 11.7VC 1.5KA datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CABLE CX4-CX4 DDR 4CH PLEN 29M datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W datasheet.pdf