Susumu PRG3216P-91R0-B-T5
PRG3216P-91R0-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-91R0-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 91 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-91R0-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-91R0-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-91R0-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-91R0-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-91R0-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-91R0-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-91R0-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-91R0-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-91R0-B-T5
7M SEP W/ALARM HORZ datasheet.pdf
IC EMI FILTER 4LINE ESD 8-UDFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 100MA 30V datasheet.pdf
CARD GUIDE PRESS 13.5X0.078" BLK datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 280 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1562MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
KIT LCD TOUCH 7" HMI datasheet.pdf