Susumu PRG3216P-91R0-D-T5
PRG3216P-91R0-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-91R0-D-T5
Brief Description
RES SMD 91 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-91R0-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-91R0-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-91R0-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-91R0-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-91R0-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-91R0-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-91R0-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-91R0-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-91R0-D-T5
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
IC AMP VCOM PROGRAMMABLE 24-QFN datasheet.pdf
RES SMD 459K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
.8" RED LED DISPLAY datasheet.pdf
LED CBI 3MM RED LOW CURR .200 datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 8 SOLID STATE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 37 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 47A TO-247AD datasheet.pdf