Vishay/Dale RN65E1103FB14
RN65E1103FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65E1103FB14
Brief Description
RES 110K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65E1103FB14.pdf
Availability of RN65E1103FB14
QUANTITY
RN65E1103FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65E1103FB14
Internal Part NumberEIS-RN65E1103FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65E1103FB14
Related LinksRN65E1, RN65E1103FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65E1103FB14 Details Description
Related parts for RN65E1103FB14
EVAL MODULE FOR TLV320DAC3120 datasheet.pdf
LED PANEL INCAND DATALITE CLEAR datasheet.pdf
IC AMBIENT/PROX SENSOR 6UTDFN datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMYQ-4872-E datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 181POS GOLD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 18ZIP datasheet.pdf
LED ACRICH NEU WHITE 4600K 4SMD datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 16V 240W datasheet.pdf
CAP FILM 2.4NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf