Susumu PRG3216P-9530-D-T5
PRG3216P-9530-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-9530-D-T5
Brief Description
RES SMD 953 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-9530-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-9530-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-9530-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-9530-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-9530-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-9530-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-9530-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-9530-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-9530-D-T5
IC DOC2000 1GB 32-DIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8MSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN SOCKET 12POS TUBE BASE LGH datasheet.pdf
BATTERY ALKALINE 1.5V AAA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
INSERT FEMALE 25POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 150MA 5.59 OHM datasheet.pdf
RJI CORD 8XAWG27/7CRO OVERM CA datasheet.pdf
IC LINKSWITCH CV/CC 7.5W 12ESOP datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf