Panduit PRL250YB-I
PRL250YB-I picture photo
Mfg. Part Number
PRL250YB-I
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID RATING 2.88"X1.75"YL/BK
Datasheet Download
PRL250YB-I.pdf
Availability of PRL250YB-I
QUANTITY
PRL250YB-I Order Process
Ship out your order
Specifications of PRL250YB-I
Internal Part NumberEIS-PRL250YB-I
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / Vendor undefined
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyLabels, Labeling
Series-
PackagingBulk
TypeLabel
Label Type-
Label Size2.88" L x 1.75" W (73.2mm x 44.4mm)
MaterialVinyl
ColorYellow Legend, Black Background
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRL250YB-I
Related LinksPRL25, PRL250YB-I Datasheet, Panduit Distributor
PRL250YB-I Details Description
Related parts for PRL250YB-I
MODULE XFRMR QUAD ETHR LAN40SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 96POS RT ANG 2PC GOLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL MULT 24-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 24K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
WIRE GUIDE SPRING datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 2.54MM T/H datasheet.pdf