Sullins Connector Solutions PRPC012SAAN-RC
PRPC012SAAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC012SAAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 12POS
Datasheet Download
PRPC012SAAN-RC.pdf
Availability of PRPC012SAAN-RC
QUANTITY
PRPC012SAAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC012SAAN-RC
Internal Part NumberEIS-PRPC012SAAN-RC
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC012SAAN-RC
Related LinksPRPC012, PRPC012SAAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC012SAAN-RC Details Description
Related parts for PRPC012SAAN-RC
RES SMD 26.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 70NS 32SOP datasheet.pdf
RES 62.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/64 WHT 25X4' datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
FERRITE CORE P 400NH N48 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
COMBO 3WK3 F PCB STR G50 CAD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf