Sullins Connector Solutions PRPC022SADN-RC
PRPC022SADN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC022SADN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 22POS
Datasheet Download
PRPC022SADN-RC.pdf
Availability of PRPC022SADN-RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PRPC022SADN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC022SADN-RC
Internal Part NumberEIS-PRPC022SADN-RC
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC022SADN-RC
Related LinksPRPC022, PRPC022SADN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC022SADN-RC Details Description
Related parts for PRPC022SADN-RC
IC GEN PROG VIDEO SYNC 20-SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC 5V 1.5A 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 12-14 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA Signage 24-HTSSOP datasheet.pdf
DISPLAY 590NM YLW NUMERIC 0.39" datasheet.pdf
CONN PLUG IN BUSH datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf