Sullins Connector Solutions PRPC022SFAN-RC
PRPC022SFAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC022SFAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 22POS
Datasheet Download
PRPC022SFAN-RC.pdf
Availability of PRPC022SFAN-RC
QUANTITY
PRPC022SFAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC022SFAN-RC
Internal Part NumberEIS-PRPC022SFAN-RC
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC022SFAN-RC
Related LinksPRPC022, PRPC022SFAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC022SFAN-RC Details Description
Related parts for PRPC022SFAN-RC
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 25mA Backlight 10-SON (2.5x2.5) datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC SMC datasheet.pdf
GUARD - RIGHT datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf