Sullins Connector Solutions PRPC023SBAN-M71RC
PRPC023SBAN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC023SBAN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 23POS
Datasheet Download
PRPC023SBAN-M71RC.pdf
Availability of PRPC023SBAN-M71RC
QUANTITY
PRPC023SBAN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC023SBAN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PRPC023SBAN-M71RC
Number of Positions23
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC023SBAN-M71RC
Related LinksPRPC023S, PRPC023SBAN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC023SBAN-M71RC Details Description
Related parts for PRPC023SBAN-M71RC
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 3.0A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
HD EJECT SMT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 100POS 0.8MM datasheet.pdf
CRYSTAL 6.000000MHZ SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD 630MA 300VAC RADIAL datasheet.pdf