Sullins Connector Solutions PRPC025SBAN-M71RC
PRPC025SBAN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC025SBAN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 25POS
Datasheet Download
PRPC025SBAN-M71RC.pdf
Availability of PRPC025SBAN-M71RC
QUANTITY
PRPC025SBAN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC025SBAN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PRPC025SBAN-M71RC
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC025SBAN-M71RC
Related LinksPRPC025S, PRPC025SBAN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC025SBAN-M71RC Details Description
Related parts for PRPC025SBAN-M71RC
IC MPU Z180 10MHZ 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 200V 15A TO-3PL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
LED CBI 3MM GRN/GRN BI-LEVEL RA datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 0.33 UF 10% 630 VDC RAD datasheet.pdf