Sullins Connector Solutions PRPC030SGAN-M71RC
PRPC030SGAN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC030SGAN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 30POS
Datasheet Download
PRPC030SGAN-M71RC.pdf
Availability of PRPC030SGAN-M71RC
QUANTITY
PRPC030SGAN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC030SGAN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PRPC030SGAN-M71RC
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC030SGAN-M71RC
Related LinksPRPC030S, PRPC030SGAN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC030SGAN-M71RC Details Description
Related parts for PRPC030SGAN-M71RC
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
CONN SEC II 49POS 100C/L datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
ISP 4PORT ATMEL AVR32 MCU SPI datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS CABLE PIN datasheet.pdf