Sullins Connector Solutions PRPC035SGAN-M71RC
PRPC035SGAN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PRPC035SGAN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 35POS
Datasheet Download
PRPC035SGAN-M71RC.pdf
Availability of PRPC035SGAN-M71RC
QUANTITY
PRPC035SGAN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PRPC035SGAN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PRPC035SGAN-M71RC
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRPC035SGAN-M71RC
Related LinksPRPC035S, PRPC035SGAN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PRPC035SGAN-M71RC Details Description
Related parts for PRPC035SGAN-M71RC
CAP FILM 0.027UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES MO 2W 0.43 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
381 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
OSC XO 24.545454MHZ HCMOSTTL SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 17E SLVR datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf