JAE Electronics PS-12SLA-D4C2
PS-12SLA-D4C2 picture photo
Mfg. Part Number
PS-12SLA-D4C2
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
CONN SOCKET 12POS HOUSING 2.54MM
Datasheet Download
PS-12SLA-D4C2.pdf
Availability of PS-12SLA-D4C2
QUANTITY
PS-12SLA-D4C2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-12SLA-D4C2
Internal Part NumberEIS-PS-12SLA-D4C2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesPS-LA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions12
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening Type-
Color-
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-12SLA-D4C2
Related LinksPS-12S, PS-12SLA-D4C2 Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-12SLA-D4C2 Details Description
Related parts for PS-12SLA-D4C2
CAP CER 68PF 150V 0605 datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FUSE BLOK CARTRIDGE 600V 10A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER BP 140POS 10COL VERT datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS 1.0MM R/A SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf