JAE Electronics PS-16PA-D4T1-PKL1
PS-16PA-D4T1-PKL1 picture photo
Mfg. Part Number
PS-16PA-D4T1-PKL1
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 16POS
Datasheet Download
PS-16PA-D4T1-PKL1.pdf
Availability of PS-16PA-D4T1-PKL1
QUANTITY
PS-16PA-D4T1-PKL1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-16PA-D4T1-PKL1
Internal Part NumberEIS-PS-16PA-D4T1-PKL1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-16PA-D4T1-PKL1
Related LinksPS-16PA-, PS-16PA-D4T1-PKL1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-16PA-D4T1-PKL1 Details Description
Related parts for PS-16PA-D4T1-PKL1
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 910PF 2.5KV NP0 2225 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED ES STAR ARRAY WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 2.5V 65W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
OPEN PARTS LIBRARY-BASIC V2 datasheet.pdf
WHITE 2 POS METAL BEZEL datasheet.pdf