JAE Electronics PS-20PE-S4T1-PKL1E
PS-20PE-S4T1-PKL1E picture photo
Mfg. Part Number
PS-20PE-S4T1-PKL1E
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 20POS
Datasheet Download
PS-20PE-S4T1-PKL1E.pdf
Availability of PS-20PE-S4T1-PKL1E
QUANTITY
PS-20PE-S4T1-PKL1E Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-20PE-S4T1-PKL1E
Internal Part NumberEIS-PS-20PE-S4T1-PKL1E
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-20PE-S4T1-PKL1E
Related LinksPS-20PE-S, PS-20PE-S4T1-PKL1E Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-20PE-S4T1-PKL1E Details Description
Related parts for PS-20PE-S4T1-PKL1E
JUMPER-H9992TR/1853WH/H9992TR 4" datasheet.pdf
CONN RECEPT RT ANG 7POS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG SATA R/A 22PS T/H GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 100mA Automotive 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 51.1 OHM 1% 30W datasheet.pdf
MTG.BRACKETS D77182 PACK OF 10 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf