JAE Electronics PS-26SG-D4TS1-1E
PS-26SG-D4TS1-1E picture photo
Mfg. Part Number
PS-26SG-D4TS1-1E
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN HEADER 26POS
Datasheet Download
PS-26SG-D4TS1-1E.pdf
Availability of PS-26SG-D4TS1-1E
QUANTITY
PS-26SG-D4TS1-1E Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-26SG-D4TS1-1E
Internal Part NumberEIS-PS-26SG-D4TS1-1E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesPS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesPolarizing Key
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-26SG-D4TS1-1E
Related LinksPS-26SG-, PS-26SG-D4TS1-1E Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-26SG-D4TS1-1E Details Description
Related parts for PS-26SG-D4TS1-1E
INPUT MODULE DC 34MA 24VDC datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SW DIP RECESS RCKR UNSL 4POS 30V datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 8BIT ROMLESS 68PLCC datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RECEPTACLE DIP SOCKET 48POS .6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX CAN HS 5.25V 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf