JAE Electronics PS-30PE-D4LT1-PN1
PS-30PE-D4LT1-PN1 picture photo
Mfg. Part Number
PS-30PE-D4LT1-PN1
Brief Description
CONN HEADER 30POS
Datasheet Download
PS-30PE-D4LT1-PN1.pdf
Availability of PS-30PE-D4LT1-PN1
QUANTITY
PS-30PE-D4LT1-PN1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS-30PE-D4LT1-PN1
Internal Part NumberEIS-PS-30PE-D4LT1-PN1
SeriesPS
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS-30PE-D4LT1-PN1
Related LinksPS-30PE-, PS-30PE-D4LT1-PN1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
PS-30PE-D4LT1-PN1 Details Description
Related parts for PS-30PE-D4LT1-PN1
RES 1.82K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 860MA 470 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
LED YLW DIFF 3.9X1.9MM RECT T/H datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG SLATE 500' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 800MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf