Vishay/Beyschlag PS0030BE12033BF1
PS0030BE12033BF1 picture photo
Mfg. Part Number
PS0030BE12033BF1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 12PF 5KV R7 AXIAL
Datasheet Download
PS0030BE12033BF1.pdf
Availability of PS0030BE12033BF1
QUANTITY
PS0030BE12033BF1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS0030BE12033BF1
Internal Part NumberEIS-PS0030BE12033BF1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesPS
PackagingBulk
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated5000V (5kV)
Temperature CoefficientR7
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseAxial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension1.417" Dia (36.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS0030BE12033BF1
Related LinksPS0030BE, PS0030BE12033BF1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PS0030BE12033BF1 Details Description
Related parts for PS0030BE12033BF1
FIXED IND 33UH 2.2A 93 MOHM SMD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 12KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
IC RECEIVER TRIPLE DIFF 32LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 0.294 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf