Vishay/Beyschlag PS0030BE39038BG1
PS0030BE39038BG1 picture photo
Mfg. Part Number
PS0030BE39038BG1
Brief Description
CAP CER 39PF 5KV R16 AXIAL
Datasheet Download
PS0030BE39038BG1.pdf
Availability of PS0030BE39038BG1
QUANTITY
PS0030BE39038BG1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS0030BE39038BG1
Internal Part NumberEIS-PS0030BE39038BG1
PackagingBulk
Capacitance39pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated5000V (5kV)
Temperature CoefficientR16
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension1.417" Dia (36.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS0030BE39038BG1
Related LinksPS0030BE, PS0030BE39038BG1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PS0030BE39038BG1 Details Description
Related parts for PS0030BE39038BG1
IC OPAMP VFB 105MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN HDR 1.27MM R/A AU 40POS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
TVS DIODE SMA datasheet.pdf
RES 0.383 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf