Vishay/Beyschlag PS0030BE68036BH1
PS0030BE68036BH1 picture photo
Mfg. Part Number
PS0030BE68036BH1
Brief Description
CAP CER 68PF 5KV R42 AXIAL
Datasheet Download
PS0030BE68036BH1.pdf
Availability of PS0030BE68036BH1
QUANTITY
PS0030BE68036BH1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PS0030BE68036BH1
Internal Part NumberEIS-PS0030BE68036BH1
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated5000V (5kV)
Temperature CoefficientR42
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Size / Dimension1.417" Dia (36.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PS0030BE68036BH1
Related LinksPS0030BE, PS0030BE68036BH1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PS0030BE68036BH1 Details Description
Related parts for PS0030BE68036BH1
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
ATTENUATOR 3DB 200 OHM 0404 SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR UPC8179TB 1.9GHZ datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 17.65MM datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
22000UF 16V 25.4X66.68 85C AXI datasheet.pdf