Phihong USA PSA15A-480P6
PSA15A-480P6 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15A-480P6
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 15W
Datasheet Download
PSA15A-480P6.pdf
Availability of PSA15A-480P6
QUANTITY
PSA15A-480P6 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15A-480P6
Internal Part NumberEIS-PSA15A-480P6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesPSA15A
Region UtilizedNorth America
FormWall Mount
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output48V
Current - Output (Max)310mA
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption100mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.81" L x 1.97" W x 1.23" H (71.5mm x 50.0mm x 31.2mm)
ApprovalscULus
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorNEMA 1-15P
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15A-480P6
Related LinksPSA15A, PSA15A-480P6 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15A-480P6 Details Description
Related parts for PSA15A-480P6
CONN RING 8 AWG #10 RED A-BOND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 85A TO-262 datasheet.pdf
IC SYNC 4BIT BINAR COUNT 16TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 5MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 47UF 6.3V X7S 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 1W DO204AL datasheet.pdf
VME FRONT HORIZ RAIL 42HP LT datasheet.pdf
CONN MALE M12 datasheet.pdf
C/A QSFP MPO- LC DUPLEX 8F OM3 1 datasheet.pdf