Phihong USA PSA15R-075PV-R-CN1
PSA15R-075PV-R-CN1 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-075PV-R-CN1
Brief Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 15W
Datasheet Download
PSA15R-075PV-R-CN1.pdf
Availability of PSA15R-075PV-R-CN1
QUANTITY
PSA15R-075PV-R-CN1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-075PV-R-CN1
Internal Part NumberEIS-PSA15R-075PV-R-CN1
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output7.5V
Current - Output (Max)2A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-075PV-R-CN1
Related LinksPSA15R-07, PSA15R-075PV-R-CN1 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-075PV-R-CN1 Details Description
Related parts for PSA15R-075PV-R-CN1
TRANS NPN 45V 1A E-LINE datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 1200V 25A TO264 datasheet.pdf
PHOTODARL SILCN NPN FLAT SD LOOK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 1% 50W datasheet.pdf
IC DAC 14BIT SRL DUAL 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RED RND FLAT RED RED DIFF TAB datasheet.pdf
VOLTMETER 20VDC LCD PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP TANT 50UF 10% 60V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf