Phihong USA PSA15R-090PV-R-CNR3
PSA15R-090PV-R-CNR3 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-090PV-R-CNR3
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 15W
Datasheet Download
PSA15R-090PV-R-CNR3.pdf
Availability of PSA15R-090PV-R-CNR3
QUANTITY
PSA15R-090PV-R-CNR3 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-090PV-R-CNR3
Internal Part NumberEIS-PSA15R-090PV-R-CNR3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesPSA15R
Region UtilizedInternational
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output9V
Current - Output (Max)1.67A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-090PV-R-CNR3
Related LinksPSA15R-09, PSA15R-090PV-R-CNR3 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-090PV-R-CNR3 Details Description
Related parts for PSA15R-090PV-R-CNR3
HOOK-UP STRND 22AWG RED 1000' datasheet.pdf
KIT PROFESSIONAL DEVELOPER 8051 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SCAN TEST DEVICE BUFF 24-DIP datasheet.pdf
IC VIDEO SIGNAL SWITCHERS 16SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
16+16 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 1.3A 150 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf