Phihong USA PSA15R-120PV-R-CN4
PSA15R-120PV-R-CN4 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-120PV-R-CN4
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
Datasheet Download
PSA15R-120PV-R-CN4.pdf
Availability of PSA15R-120PV-R-CN4
QUANTITY
PSA15R-120PV-R-CN4 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-120PV-R-CN4
Internal Part NumberEIS-PSA15R-120PV-R-CN4
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)1.25A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-120PV-R-CN4
Related LinksPSA15R-12, PSA15R-120PV-R-CN4 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-120PV-R-CN4 Details Description
Related parts for PSA15R-120PV-R-CN4
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
FEED BOX END 23M COPPER STRIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 20MA SC70-8 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 110MA 3.1 OHM datasheet.pdf
TAPE LO STATIC POLYIMD FILM 1/2" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS datasheet.pdf