Phihong USA PSA15R-120PV-R-CNR2
PSA15R-120PV-R-CNR2 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-120PV-R-CNR2
Manufacturer
Product Category
AC DC Desktop, Wall Adapters
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
Datasheet Download
PSA15R-120PV-R-CNR2.pdf
Availability of PSA15R-120PV-R-CNR2
QUANTITY
PSA15R-120PV-R-CNR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-120PV-R-CNR2
Internal Part NumberEIS-PSA15R-120PV-R-CNR2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesPSA15R
Region UtilizedInternational
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)1.25A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-120PV-R-CNR2
Related LinksPSA15R-12, PSA15R-120PV-R-CNR2 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-120PV-R-CNR2 Details Description
Related parts for PSA15R-120PV-R-CNR2
IC CTRLR HOTSWAP PCI 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SENSOR PROX 24CH 5M 12-24VDC NPN datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.2W US6 datasheet.pdf
24 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 32VDC ROCKER datasheet.pdf
CAP FILM 0.0075UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf