Phihong USA PSA15R-120PV-R-CNR5
PSA15R-120PV-R-CNR5 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-120PV-R-CNR5
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
Datasheet Download
PSA15R-120PV-R-CNR5.pdf
Availability of PSA15R-120PV-R-CNR5
QUANTITY
PSA15R-120PV-R-CNR5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-120PV-R-CNR5
Internal Part NumberEIS-PSA15R-120PV-R-CNR5
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)1.25A
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 0.7mm I.D. x 2.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-120PV-R-CNR5
Related LinksPSA15R-12, PSA15R-120PV-R-CNR5 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-120PV-R-CNR5 Details Description
Related parts for PSA15R-120PV-R-CNR5
VARISTOR 387V 2.5KA DISC 13MM datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 22PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE 1200A 600V T-LAG CLASS L datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GRN/RED TINT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
OPTO ACCESSORY datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 3X21" A MED datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf