Phihong USA PSA15R-240PV-R-CR3
PSA15R-240PV-R-CR3 picture photo
Mfg. Part Number
PSA15R-240PV-R-CR3
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 15W
Datasheet Download
PSA15R-240PV-R-CR3.pdf
Availability of PSA15R-240PV-R-CR3
QUANTITY
PSA15R-240PV-R-CR3 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSA15R-240PV-R-CR3
Internal Part NumberEIS-PSA15R-240PV-R-CR3
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)625mA
Power (Watts)15W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)
ApprovalsCE, cULus, TUVgs
Power (Watts) - Max15W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSA15R-240PV-R-CR3
Related LinksPSA15R-24, PSA15R-240PV-R-CR3 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSA15R-240PV-R-CR3 Details Description
Related parts for PSA15R-240PV-R-CR3
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
CA 2.0MM RISER XG AQUA LC DUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 BELL datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 35V X7R 0402 datasheet.pdf