Apem Inc. QS103XXHY220
QS103XXHY220 picture photo
Mfg. Part Number
QS103XXHY220
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDICATOR 10MM FIXED HI YEL 220V
Datasheet Download
QS103XXHY220.pdf
Availability of QS103XXHY220
QUANTITY
QS103XXHY220 Order Process
Ship out your order
Specifications of QS103XXHY220
Internal Part NumberEIS-QS103XXHY220
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesQS
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens ColorYellow
Lens TransparencyDiffused
RatingsAC
Voltage220V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.39" (9.91mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 12.00mm
Millicandela Rating380mcd
Wavelength - Peak-
Viewing Angle45°
Termination StyleWire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)QS103XXHY220
Related LinksQS103X, QS103XXHY220 Datasheet, Apem Inc. Distributor
QS103XXHY220 Details Description
Related parts for QS103XXHY220
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 12W datasheet.pdf
CONN RCPT 18 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 16V X8R 1210 datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6SO datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC4000 datasheet.pdf
CONN PLUG 20MM 3POS datasheet.pdf