Phihong USA PSAA20R-240-R-CNR4
PSAA20R-240-R-CNR4 picture photo
Mfg. Part Number
PSAA20R-240-R-CNR4
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 20W
Datasheet Download
PSAA20R-240-R-CNR4.pdf
Availability of PSAA20R-240-R-CNR4
QUANTITY
PSAA20R-240-R-CNR4 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAA20R-240-R-CNR4
Internal Part NumberEIS-PSAA20R-240-R-CNR4
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)830mA
Power (Watts)20W
No Load Power Consumption300mW (Max)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.22" H (71.7mm x 50.0mm x 31.0mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max20W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAA20R-240-R-CNR4
Related LinksPSAA20R-2, PSAA20R-240-R-CNR4 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAA20R-240-R-CNR4 Details Description
Related parts for PSAA20R-240-R-CNR4
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CHAN 28V 28W NI-780 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.2A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
TV 19C 19#12 SKT J/N RECP datasheet.pdf
330UF 80V 18X18X16 MM 125C 2500H datasheet.pdf