Phihong USA PSAA20R-480-R-CN4
PSAA20R-480-R-CN4 picture photo
Mfg. Part Number
PSAA20R-480-R-CN4
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 20W
Datasheet Download
PSAA20R-480-R-CN4.pdf
Availability of PSAA20R-480-R-CN4
QUANTITY
PSAA20R-480-R-CN4 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAA20R-480-R-CN4
Internal Part NumberEIS-PSAA20R-480-R-CN4
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output48V
Current - Output (Max)420mA
Power (Watts)20W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.22" H (71.7mm x 50.0mm x 31.0mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max20W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAA20R-480-R-CN4
Related LinksPSAA20R-, PSAA20R-480-R-CN4 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAA20R-480-R-CN4 Details Description
Related parts for PSAA20R-480-R-CN4
CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 50POS .156 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE24 M25 datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 146mA 8-PDIP datasheet.pdf
HEADER HOUSING ASSY, EP 2.5 RA, datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 20% 1KVDC RAD datasheet.pdf
TV 46C MIXED SKT RECP datasheet.pdf
470UF 400V 40X50MM 85C 12000H datasheet.pdf