Phihong USA PSAC30U-050-R-CN3
PSAC30U-050-R-CN3 picture photo
Mfg. Part Number
PSAC30U-050-R-CN3
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W
Datasheet Download
PSAC30U-050-R-CN3.pdf
Availability of PSAC30U-050-R-CN3
QUANTITY
PSAC30U-050-R-CN3 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAC30U-050-R-CN3
Internal Part NumberEIS-PSAC30U-050-R-CN3
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)4A
Power (Watts)30W
No Load Power Consumption300mW (Max)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension4.07" L x 1.65" W x 1.13" H (103.4mm x 42.0mm x 28.7mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max20W
Input ConnectorIEC 320-C14
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAC30U-050-R-CN3
Related LinksPSAC30U-, PSAC30U-050-R-CN3 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAC30U-050-R-CN3 Details Description
Related parts for PSAC30U-050-R-CN3
NUT DRIVER HEX SOCKET 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 1.3A 340 MOHM TH datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS .8MM DUAL SMT datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 25.59"L X 21.59"W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10LLP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 50W datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf