Phihong USA PSAC30U-050-R-CNR3
PSAC30U-050-R-CNR3 picture photo
Mfg. Part Number
PSAC30U-050-R-CNR3
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W
Datasheet Download
PSAC30U-050-R-CNR3.pdf
Availability of PSAC30U-050-R-CNR3
QUANTITY
PSAC30U-050-R-CNR3 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAC30U-050-R-CNR3
Internal Part NumberEIS-PSAC30U-050-R-CNR3
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)4A
Power (Watts)30W
No Load Power Consumption300mW (Max)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension4.07" L x 1.65" W x 1.13" H (103.4mm x 42.0mm x 28.7mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max20W
Input ConnectorIEC 320-C14
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAC30U-050-R-CNR3
Related LinksPSAC30U-0, PSAC30U-050-R-CNR3 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAC30U-050-R-CNR3 Details Description
Related parts for PSAC30U-050-R-CNR3
IC CTRLR LCD BACK LT INV 20SSOP datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT US8 datasheet.pdf
Connector Receptacle 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACT ALT PN MBJ5E2 datasheet.pdf
CONN RECEPT 2.54MM 3POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 30POS SMD datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 9V datasheet.pdf