Phihong USA PSAC30U-120-R-CN2
PSAC30U-120-R-CN2 picture photo
Mfg. Part Number
PSAC30U-120-R-CN2
Brief Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Datasheet Download
PSAC30U-120-R-CN2.pdf
Availability of PSAC30U-120-R-CN2
QUANTITY
PSAC30U-120-R-CN2 Order Process
Ship out your order
Specifications of PSAC30U-120-R-CN2
Internal Part NumberEIS-PSAC30U-120-R-CN2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output12V
Current - Output (Max)2.5A
Power (Watts)30W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Size / Dimension4.07" L x 1.65" W x 1.13" H (103.4mm x 42.0mm x 28.7mm)
ApprovalsCE, cULus
Power (Watts) - Max30W
Input ConnectorIEC 320-C14
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSAC30U-120-R-CN2
Related LinksPSAC30U-, PSAC30U-120-R-CN2 Datasheet, Phihong USA Distributor
PSAC30U-120-R-CN2 Details Description
Related parts for PSAC30U-120-R-CN2
IC FPGA 128 I/O 208QFP datasheet.pdf
KIT UNIVERSAL MOUNTING BRACKET datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 10 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX17501E datasheet.pdf
IE MINIFIBERLINX-II/LASTGASP MOD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2K OHM 1% 10W datasheet.pdf