Essentra Components (formerly Richco, Inc.) PSB-14M-01A2-RT
PSB-14M-01A2-RT picture photo
Mfg. Part Number
PSB-14M-01A2-RT
Manufacturer
Product Category
Board Supports
Brief Description
BRD SPT REST MNT ADHESIVE 14MM
Datasheet Download
PSB-14M-01A2-RT.pdf
Availability of PSB-14M-01A2-RT
QUANTITY
PSB-14M-01A2-RT Order Process
Ship out your order
Specifications of PSB-14M-01A2-RT
Internal Part NumberEIS-PSB-14M-01A2-RT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Supports
SeriesPSB
Holding TypeResting Mount
Mounting TypeAdhesive
Between Board Height0.551" (14.00mm)
Length - Overall0.551" (14.00mm)
Support Hole Diameter-
Support Panel Thickness-
Mounting Hole Diameter-
Mounting Panel Thickness-
Features-
MaterialNylon
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PSB-14M-01A2-RT
PSB-14M-01A2-RT Details Description
Related parts for PSB-14M-01A2-RT
CAP FILM 0.82UF 2% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 41POS datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 2A 48VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT datasheet.pdf
LED COB CXA2520 2700K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.0062UF RADIAL datasheet.pdf